Spacer po Cmentarzu w Długiem - listopad 2016

Osoby odwiedzające groby swoich bliskich, wspominają też nieżyjących już mieszkańców z naszej wioski spacerując po cmentarzu.
Chciałbym udostępnić album zdjęć wszystkich tablic z nagrobków  naszego cmentarza w Długiem.

Cmentarz w Długiem powstał na przełomie XV i XVI wieku. Działka cmentarza łączy się bezpośrednio z działką przykościelną, a obie otoczone są wspólnym murem z kamieni narzutowych. Ogrodzenie to powstało prawdopodobnie do XVIII wieku.

Znajdują się w nim trzy oryginalne dwuskrzydłowe bramy z furtkami po wschodniej stronie oraz po jednej furtce po stronie północnej i zachodniej i jedna brama po stronie północnej wykonana współcześnie jako wjazd na plebanię.

W albumie przedstawiam tablice z nagrobków lub groby (gdy brakuje tablicy na mogile), wszystkich zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu w Długiem po 1945 roku.
Na cmentarzu możemy wyodrębnić trzy miejsca - główne miejsce pochówków , malutką część przy kościele już nieczynną, gdzie znajdują się groby dzieci i lapidarium upamiętniające zmarłych mieszkańców Langenhagen przed 1945 rokiem.

W związku z dużą ilością zdjęć album umieściłem na Facebooku w funpagu Wioski Długie. Gdyby ktoś wiedział, kto jest pochowany w mogiłach bez tablicy, to proszę o tym napisać w komentarzu pod zdjęciem z takim grobem. ( komentować zdjęcia można tylko po zalogowaniu się na facebooka )

tutaj link - Tablice na nagrobkach na Cmentarzu w Długiem - listopad 2016

 

Wpis z 24 listopada 2016 r.

Dodaj komentarz


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
77
475
3723
10666
72233
2019-06-16
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top