Relacja z obchodów Gminnego Dnia Strażaka - Długie 2011
12302 odsłon
poniedziałek, 09 maja 2011 16:19
Spis treści
Relacja z obchodów Gminnego Dnia Strażaka - Długie 2011
Część oficjalna
Mini zawody strażackie
Występy artystyczne i konkurs dla dzieci
Zabawa taneczna. Zdjęcia mieszkańców w czasie Dni Strażaka :)

 

Od trzech lat obchody Dnia Strażaka w naszej gminie organizowane są przez kolejne miejscowości, w których istnieją jednostki OSP. W tym roku to nasza wioska 7 maja 2011 roku była gospodarzem. Poniżej artykuł na ten temat z Głosu Szczecińskiego:

kliknij w obrazek - zobacz w powiększeniu

Długie. Strażacy ratują i się bawią [w:] „Głos Stargardzki”, nr 18 (499), tygodnik „Głosu Szczecińskiego”, nr 104 (1313), piątek 6 maja 2011, s. 9.
 

Trzeba tutaj pochwalić władze naszej gminy, że własnie taką rotacyjną formę obrano przy organizowaniu tego święta.

Dla naszej małej społeczności taka impreza miała bardzo duże znaczenie, była wyjątkowa, a większość mieszkańców nie pamięta by w Długiem coś podobnego miało miejsce. Najważniejsze jest to, że wszystko się udało - oganizatorzy spisali się znakomicie, pogoda dopisała, przybyło wielu ważnych gości, pojawiło się też wielu  byłych mieszkańców Długiego. Wszystkie zaplanowane punkty programu zostały zrealizowane. To spotkanie było okazją do wspomnień, rozmów, zabawy, rozkoszowania się smakowitościami jakie przygotowały nasze Panie i nie zabrakło rozrywki dla dzieci. Aż chce się powiedzieć - kiedy będzie kolejna podobna impreza ??

Przygotowania do tego święta rozpoczęły się wiele dni wcześniej. Głównymi organizatorami byli nasi strażacy z OSP Długie  i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Długiego, a swoją pomoc fiansową zapewniła Burmistrz Chociwla Pani Ludwińska Ewa. Zobaczcie ostatnie chwile przed rozpoczęciem obchodów. 

Remiza OSP Długie przygotowana do obchodów Dnia Strażaka - rysunek wozu Dariusz Majsakowski :)

Podłączanie przewodu zasilającego imprezę w energię elektryczną.

Montaż świateł na zabawę i namiotu dla zespołu.

Montaż stoiska z loterią i stoiska gastronomicznego.

Przygotowana sala świetlicy dla zaproszonych gości.

Panie w kuchni w trakcie przygotowywania posiłków dla "VIPÓW" :)

Oczekiwanie na przyjazd strażaków

  

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Twój e-mail:
Temat:
Komentarz:
  Kod weryfikacyjny. Tylko małe litery bez spacji.
Kod weryfikacyjny:
Komentarze (7)
1 poniedziałek, 09 maja 2011 20:57
Było super:)
2 czwartek, 12 maja 2011 17:36
Na prawdę było SUPER !
Czekamy na następną taką imprezę.
Wiec może już coś wiadomo ?
Pozdrawiam
3 sobota, 14 maja 2011 21:51
Wspaniała zabawa, nie brakowało atrakcji .
Liczę na jeszcze więcej takich imprez ; ))
4 poniedziałek, 16 maja 2011 17:57
Na prawdę było świetnie !
Szkoda tylko, że tak mało zdj.
5 poniedziałek, 16 maja 2011 18:38
Wstawiłem 70 zdjęć !!
Więcej nie będzie, z powodu małej ilości miejsca na serwerze.
Mógłbym zwiększyć pojemność serwera, jednak to wymaga wkładu finansowego.
Chcę tutaj zaznaczyć , że stronę internetową wioski Długie sam opłacam z własnych pieniędzy i większość materiałów sam zdobywam !
Może też się tak zdażyć , że zaprzestanę się tym zajmować i stronka zniknie na zawsze :)
Na dzień dzisiejszy z wiosek naszej gminy tylko Długie posiada stronę internetową. W powiecie stargardzkim niewiele wiosek jest w internecie. Wyróżniłbym tutaj stronę Lutkowa.
6 wtorek, 17 maja 2011 08:45
Mysle ze w koncu nasza pani Burmistrz powinna docenic to ze wioska w jej gminie ma tak piekna i cenna strone interfnetowa,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ktora zawiera wiele waznych infomacji i wspanialych zdjec z historii tej Wioski.Wielki Szacunek i Pochwala dla Administratora za ogromna prace wlozona w ta stronke.
Droga Pani Burmistrz! trzeba wesprzec stronke,bo mysle ze wszyscy byli by zasmuceni gdyby stronka zniknela.!!!! prosze zajzec do ksiegi gosci z jakich zakątkow Swiata ludzie sa zainteresowani ta stronka i ciesza sie ze ona isnieje, gdyz dzieki temu moga zobaczyc jak wyglada wioska dzis, pokazac swoim wnukom, prawnukom, ze tu sie urodzili i wychowywali - a po wojnie wyjechali w rozne strony swiata ,mimio to szukaja miejsc w ktorych sie urodzili by przekazac historie potomkom ,i to wlasnie dzieki tej stronie moga to zrobic !!!!!!!
Pani Burmistrz
Moze jakies dofinansowanie ze strony gminy!!!! ?????????????????????
7 piątek, 11 listopada 2011 17:58
Bardzo dziękuję strażakom z OSP Długie za zorganizowanie tej imprezy, było wręcz doskonale. Jesteście super:)
Czekam na następną imprezę. Pozdrawiam