Dożynki parafialne w Długiem - 23.09.2017

W sobotę 23 września bieżącego roku w miejscowości Długie odbyły się dożynki. Impreza w sołectwie organizowana jest co roku, jednak tym razem miała także charakter parafialny. Dość późny termin dożynek spowodowany był niekorzystną pogodą co skutkowało brakiem możliwości wcześniejszego zebrania plonów przez rolników.Organizatorami uroczystości był samorząd sołectwa Długie oraz proboszcz parafii pw. św. Anny w Długiem – ks. Daniel Gollon, który pełni tę funkcję od 1 sierpnia 2017 r. Starostą oraz starościną dożynek byli Sołtys Jadwiga Moskal oraz Adam Kuca.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, w parafialnym kościele o godz. 16-tej. Następnie uczestnicy ruszyli na plac przy dawnej szkole gdzie zaplanowane było rozpoczęcie zabawy. Jednakże obficie padający deszcz zmusił organizatorów przenieść imprezę do świetlicy wiejskiej, gdzie uczestnicy bawili się do późnych godzin. W pierwszej fazie przy zespole Jezioranki z Krzemienia, a później przy muzyce puszczanej przez DJ-a. Mieszkańcy i przybyli goście mogli skorzystać z dobrodziejstw miejscowej kuchni, a także uczestniczyć w loterii.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Starosta Powiatu Stargardzkiego Iwona Wiśniewska, Zastępca Burmistrza Chociwla Ireneusz Płóciennik, Radni Rady Miejskiej w Chociwlu: Emilia Łaniec, Wojciech Kalinowski, Paweł Sosna i Andrzej Puławski, Radny Rady Miejskiej w Ińsku i Sołtys Linówka Władysław Halejcio.

Samorząd sołectwa Długie dziękuje wszystkim mieszkańcom, zaangażowanym w organizację dożynek. Uroczystość ta odbyła się tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi.

 

Andrzej Puławski, zdjęcia - Sławek ze Stargardu

 

 

Cała fotorelacja Sławka  z Dożynek na Facebooku wioski Długie

 

Wpis z 3 pażdziernika 2017 r.

Dodaj komentarz


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
137
812
137
17435
106968
2019-07-22
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top