Zawody pożarnicze - Ińsko 2011 (video, foto)
2402 odsłon
Wpisany przez Wojciech Majsakowski   
wtorek, 21 czerwca 2011 10:43

 

 W sobotę 18 czerwca w Ińsku odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo - Pożarnicze.  W zawodach udział wzięło 10 jednostek OSP z gmin Ińsko,  Chociwel,  Suchań i Dobrzany. Naszą gminę reprezentowały OSP Długie i OSP Bród.  Zwyciężyła ekipa z Wapnicy. 

 Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach,  tj.: sztafecie pożarniczej 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym.  Pierwszą konkurencją była sztafeta,  w której nasza OSP zajęła 7. miejsce.  W ćwiczeniu bojowym, które pierwszy raz było rozgrywane na jednakowych, nowych motopompach, reprezentanci naszej wsi zajęli 6. miejsce.

 W klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach OSP Długie uplasowała się na 7. miejscu jednocześnie zajmując pierwszą lokatę spośród jednostek naszej gminy. Nasi strażacy zapewnili więc sobie udział w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbędą się 25.06.2011r. w Marianowie.

Strażacy zapraszają bardzo serdecznie wszystkich mieszkańców wsi i nie tylko, do kibicowania naszej drużynie. 

 

 

Poniżej dwa filmiki zarejestrowane w czasie zawodów :)

Zawody strażackie Ińsko 2011 - OSP Długie - sztafeta  

Zawody strażackie Ińsko 2011 - OSP Długie - bojówka

 

 

Tradycyjnie po zawodach druhowie spotkali się w remizie na wspólnym grillowaniu.

 

tekst foto video: Wojciech Majsakowski
 

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Twój e-mail:
Temat:
Komentarz:
  Kod weryfikacyjny. Tylko małe litery bez spacji.
Kod weryfikacyjny:
Komentarze (2)
Nasza jednostka straży pożarnej jest dobra
2 czwartek, 18 czerwca 2015 16:30
ja bardzo lubię zawody strażackie chciałbym być już strażakiem ale jeszcze jestem za mały w straży jest fajnie bo tam pieniądze się zarabia i potem daje na jakieś spodnie strażackie albo inne tam rzeczy fajne macie filmiki jak biegacie chyba na zawodach strażackich w ińsku ja też mieszkam w Ińsku i są u nas czasami pożary ale nieraz się zdarza nawet codziennie może wypadki też są sadza nieraz się pali.Strażacy są potrzebni do gaszenia pożarów i ratowania ludzkich potrzeb np na wypadkach samochodowych i pożarach domów i sadz mieszkalnych blokach i wiosek miast. dziękuję za obejrzenie pozdrawiam Grzegorz Stawinoga ińsko