Jednostka OSP Długie
8734 odsłon
sobota, 18 lipca 2009 10:01

normal_102_5219.jpg


Prezes Dh Paweł Bajda
Naczelnik-Wiceprezes Dh Wojciech Majsakowski
Skarbnik Dh Jan Witkowski
Sekretarz Dh Jan Majsakowski
Członek Zarządu Dh Piotr Witkowski

Komisja rewizyjna:
 
Członek Dh Damian Osiak

 

Początki organizacji jednostki Straży Pożarnej w Długiem  to lata 50-te ubiegłego wieku. Pionierami w jej organizacji byli : Roh Pająk , Nowogórski Edward , Wiktor Sumisławski , Stanisław Zalewski ,  Witkowski , Zalewski A. . Jan Palczak

 Miejscem pierwszej remizy był budynek koło p.A. Zalewskiego.

DSC00112.JPG

Prawdopodobnie pierwszym naczelnikiem  straży pożarnej w Długiem był Roh Pająk , który mieszkał w domu , w którym później mieszkali państwo Tasakowie. Straż wtedy posiadała pompę ręczną , a w razie pożaru transport jednostki zapewniał konno p.Góral , który miał podpisaną ze strażą umowę. Póżniej jednostkę zaopatrzono w pompę spalinową, a jednym z  pierwszych  motorzystów został Jerzyk Rzeźnicki .Do pożaru jeżdżono ciągnikiem , wóz strażacki z pompą przewoził wtedy p.Stefan Pestrak.

Archiwalne zdjęcia - odbiór samochodu "ŻUK" w Stargardzie Szczecińskim dla naszej jednostki OSP Długie oraz przecięcie wstęgi na cześć oddania nowej remizy strażackiej

samochod.jpg

P1020677.jpg

 

Historyczne zdjęcie jednej z pierwszych drużyn OSP Długie

 

  Nasza obecna remiza

 


 

Gminne obchody Dnia Strażaka
Długie - 7.05.2011

przeczytaj relację z tego święta - kliknij tutaj


 

Gminne obchody Dnia Strażaka
1.05.2010

W dniu 1.05.2010 r. strażacy z naszej jednostki OSP Długie uczestniczyli w gminnych obchodach Dania Strażaka .Gospodarzem strażackiego święta była Ochotnicza Straż Pożarna w Kani. Wśród przybyłych gości byli Poseł na Sejm RP Sławomir Preiss, Komendant Powiatowy PSP Sławomir Łagonda, Burmistrz Chociwla Ewa Ludwińska, radni Rady Miejskiej w Chociwlu, przedstawiciele firmy Agrosel z Kani – sponsorzy samochodu i sprzętu strażackiego.

W programie Dnia Strażaka była uroczysta msza w intencji strażaków, poświęcenie pojazdu OSP Kania, pokazy ratownictwa medycznego, technicznego, gaszenia płonącego pojazdu, pokazy sportowo- pożarnicze, występy dzieci, konkurs zręcznościowy - super strażak. Na zakończenie dnia odbyła się zabawa strażacka.

Foto relacja z obchodów Dnia Strażaka w Kani 1.05.2010 r.  - zobacz...

 

 

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Twój e-mail:
Temat:
Komentarz:
  Kod weryfikacyjny. Tylko małe litery bez spacji.
Kod weryfikacyjny:
Komentarze (1)
osp
1 czwartek, 27 października 2011 21:59
PSP ze Stargardu szybciej dojedzie do tej wiochy niz zbierze sie ta ekipa aktorow z osp dlugie. a jak juz sie zbiora to po co jak nie maja sprzetu, wody ani nie sa przeszkoleni.