50-Lecie Pożycia Małżeńskiego

W dniu 17 listopada 2010r. o godz. 16.oo w Domu Weselnym IMPULS w Chociwlu odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. ” Złote Gody” świętowało 9 par, które zawarły związek małżeński w 1960r. Z tej okazji Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

Z terenu Miasta i Gminy Chociwel 50 rocznicę pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

Stefania i Antoni Buczkowie z Chociwla / Długiego
Helena i Józef Poświatowie z Długiego
Janina i Stefan Cichoniowie z Lisowa
Krystyna i Antoni Koko z Kani
Janina i Franciszek Kwapiszowie z Chociwla
Genowefa i Kazimierz Maskiewiczowie z Chociwla
Ella i Zbigniew Salakowie z Chociwla
Anna i Stanisław Zuslowie z Chociwla
Genowefa i Wiktor Bielakowie z Chociwla

Złote gody – to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale ich rodzin i przyjaciół . 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego to przypadek nie tak często spotykany. Wielkie są więc – szacunek i uznanie z jakim nasze państwo, całe społeczeństwo otacza takie małżeństw . Jednym z dowodów tego, są medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Aktu dekoracji w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dokonała Burmistrz Chociwla Pani Ewa Ludwińska. Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Pani Burmistrz złożyła wszystkim życzenia długich i szczęśliwych lat życia, dużo zdrowia oraz zadowolenia w dalszym wspólnym życiu. Po części oficjalnej były gratulacje, kwiaty od najbliższych oraz tradycyjna lampka szampana i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Dostojnym Jubilatom zaśpiewał zespół JEZIORANKI z Krzemienia.
Te wspólne lata spędzone razem to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Takie uroczystości to niezapomniane chwile, którym towarzyszy zawsze wzruszenie, radość i wspomnienia ze wspólnie przeżytych lat.

Wpis z 21 listopada 2010 r.

Dodaj komentarz


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
289
1106
2976
9832
10087
2019-04-25
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top