Dożynki w Długiem - 10.09.2016
1726 odsłon
wtorek, 13 września 2016 21:18


W sobotę (10.09.2016) w Długiem odbyły się Dożynki sołeckie.

Na placu obok dawnej szkoły już od godziny 16:00 mieszkańcy Długiego i Plątkowa, oraz zaproszeni goście, mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu. Główną atrakcją był występ  znanego zespółu muzycznego "Biesiada" z Szadzka.


Oprócz klimatycznej muzyki, jego członkowie zachwycali ludowymi strojami. W przerwach, a także po zakończeniu występu wspomnianego zespołu, o oprawę muzyczną zadbali Bartłomiej Puławski i Paweł Łapot. Podczas imprezy swoimi umiejętnościami zachwyciła także Basia Kuca, która zaśpiewała kilka utworów. Uczestnicy częstowani byli gorącym posiłkiem w różnej postaci a także ciastem i napojami.

Z zaproszonych gości, na dożynki sołeckie w Długiem przybyli: Burmistrz Miasta i Gminy Chociwel Stanisław Szymczak, Zastępca Burmistrza Ireneusz Płuciennik. Radni Rady Miejskiej w Chociwlu: Stanisława Sójka, Wojciech Kalinowski i Paweł Sosna. Sołtys Starzyc Arleta Pietraszewska. Sołtys Lisowa Edyta Wachowicz. Prezes Towarzystwa Walki z Kalectwem koło w Chociwlu - Andrzej Zieliński.

Organizatorami imprezy byli: Sołtys i Rada Sołecka oraz miejscowy Radny Miejski.

Dożynki przygotowało całe grono mieszkańców, które włożyło wiele serca w to aby impreza mogła się odbyć i przebiec bez żadnego problemu.  Podziękowania należą się też Kołu Gospodyń Wiejskich, za zaangażowanie się i pomoc w organizacji dożynek.

 
 

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Twój e-mail:
Temat:
Komentarz:
  Kod weryfikacyjny. Tylko małe litery bez spacji.
Kod weryfikacyjny: