Spacer po Cmentarzu w Długiem - listopad 2016
922 odsłon
czwartek, 24 listopada 2016 22:25

Zauważyłem, że często osoby odwiedzające groby swoich bliskich, wspominają nieżyjących już mieszkańców i spacerują po cmentarzu spoglądając na ich groby.
Chciałbym  udostępnić album zdjęć wszystkich tablic z nagrobków z naszego cmentarza w Długiem.

Cmentarz w Długiem powstał na przełomie XV i XVI wieku. Działka cmentarza łączy się bezpośrednio z działką przykościelną, a obie otoczone są wspólnym murem z kamieni narzutowych. Ogrodzenie to powstało prawdopodobnie do XVIII wieku.
Znajdują się w nim trzy oryginalne dwuskrzydłowe bramy z furtkami po wschodniej stronie oraz po jednej furtce po stronie północnej i zachodniej  i jedna brama po stronie północnej wykonana współcześnie jako wjazd na plebanię.

W albumie przedstawiam tablice z nagrobków lub groby (gdy brakuje tablicy na mogile), wszystkich zmarłych pochowanych na naszym cmentarzu w Długiem po 1945 roku.
Na cmentarzu możemy wyodrębnić trzy miejsca - główne miejsce pochówków , malutką część przy kościele już nieczynną, gdzie znajdują się groby dzieci i lapidarium upamiętniające zmarłych mieszkańców Langenhagen przed 1945 rokiem.

W związku z dużą ilością zdjęć album umieściłem na Facebooku w funpagu Wioski Długie. Gdyby ktoś wiedział, kto jest pochowany w mogiłach bez tablicy, to proszę o tym napisać  w komentarzu pod zdjęciem z takim grobem. ( komentować zdjęcia można tylko po zalogowaniu się na facebooka )

tutaj link - Tablice na nagrobkach na Cmentarzu w Długiem - listopad 2016
 
 

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Twój e-mail:
Temat:
Komentarz:
  Kod weryfikacyjny. Tylko małe litery bez spacji.
Kod weryfikacyjny: