Dożynki parafialne w Długiem - 23.09.2017
1443 odsłon
wtorek, 03 października 2017 21:10


Dożynki parafialne w Długiem


W sobotę 23 września bieżącego roku w miejscowości Długie odbyły się dożynki. Impreza w sołectwie organizowana jest co roku, jednak tym razem miała także charakter parafialny. Dość późny termin dożynek spowodowany był niekorzystną pogodą co skutkowało brakiem możliwości wcześniejszego zebrania plonów przez rolników.

Organizatorami uroczystości był samorząd sołectwa Długie oraz proboszcz parafii pw. św. Anny w Długiem – ks. Daniel Gollon, który pełni tę funkcję od 1 sierpnia 2017 r. Starostą oraz starościną dożynek byli Sołtys Jadwiga Moskal oraz Adam Kuca.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, w parafialnym kościele o godz. 16-tej. Następnie uczestnicy ruszyli na plac przy dawnej szkole gdzie zaplanowane było rozpoczęcie zabawy. Jednakże obficie padający deszcz zmusił organizatorów przenieść imprezę do świetlicy wiejskiej, gdzie uczestnicy bawili się do późnych godzin. W pierwszej fazie przy zespole Jezioranki z Krzemienia, a później przy muzyce puszczanej przez DJ-a. Mieszkańcy i przybyli goście mogli skorzystać z dobrodziejstw miejscowej kuchni, a także uczestniczyć w loterii.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Starosta Powiatu Stargardzkiego Iwona Wiśniewska, Zastępca Burmistrza Chociwla Ireneusz Płóciennik, Radni Rady Miejskiej w Chociwlu: Emilia Łaniec, Wojciech Kalinowski, Paweł Sosna i Andrzej Puławski, Radny Rady Miejskiej w Ińsku i Sołtys Linówka Władysław Halejcio.

Samorząd sołectwa Długie dziękuje wszystkim mieszkańcom, zaangażowanym w organizację dożynek. Uroczystość ta odbyła się tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi.Andrzej Puławskizdjęcia - Sławek ze Stargardu
Cała fotorelacja z DOŻYNEK NA FACEBOOKU - KLIKNJ 


 

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Twój e-mail:
Temat:
Komentarz:
  Kod weryfikacyjny. Tylko małe litery bez spacji.
Kod weryfikacyjny: