Zagrożenie porażeniem prądem w Długiem na lini 0,4 kV

W Długiem z powodu zaniedbań przy zabiegach pielęgnacyjnych drzew, rosnących przy linii niskiego napięcia 0,4 kV zasilającej gospodarstwa domowe i oświetlenie, istnieje poważne zagrożenie porażeniem osób postronnych prądem i uszkodzeniem samej linii elektrycznej.

A co na ten temat mówią przepisy ?

Drzewa przy linii niskiego napięcia sadzimy w odległości 1,9mb od skrajnego przewodu linii tak, aby korony dorosłych już drzew znajdowały się zgodnie z Polską Normą PN-5100-1 nie mniej niż 1mb od skrajnego przewodu. W pasie ochronnym linii można sadzić drzewa i krzewy odmian samokończących tak, aby wierzchołki tych upraw zgodnie z PN-5100-1 znajdowały się H-1mb poniżej przewodów.

W promieniu 4 mb wokół słupa należy pozostawić teren niezadrzewiony, aby umożliwić ewentualną wymianę słupa. W przypadku nieuprawnionych nasadzeń w pasie ochronnym linii uprawami leśnymi i wysokimi właściciel drzew jest zobowiązany przycinać wierzchołki drzew tak, aby zachować odległość H-1mb poniżej przewodów zgodnie z PN-5100-1.
Jeżeli wierzchołki drzew przekraczają dopuszczalne odległości od przewodów powodując zagrożenie pożarowe, zagrożenie porażenia prądem osób postronnych, zagrożenie ciągłości dostaw energii elektrycznej dla instytucji i gospodarstw domowych, Rejon Energetyczny w celu wyeliminowania i zapobiegania w/w zagrożeniom jest zobowiązany według Polskiej Normy PN-5100-1 usunąć wierzchołki drzew H-1mb poniżej przewodów z uwzględnieniem pięcioletniego przyrostu dla danego gatunku drzewa, co w wielu przypadkach jest równoznaczne z usunięciem drzewa.

A teraz proszę zobaczyć jak to wygląda w naszej wiosce na przykładnie kilku zdjęć z dnia 5.06.2015 r.

Wpis z 11 czerwca 2015 r.

Add comment


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
363
2038
2401
30337
1642746
2022-08-16
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top