Rozgrywki o "Puchar Długiego"

Turnieje piłki nożnej o puchar Długiego

W imieniu organizatorów przybliża nam opis turnieju Andrzej Puławski

ROZGRYWKI O PUCHAR DŁUGIEGO - 20.07.2008

W niedziele 20.07.2008 r. w Długiem, odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Długiego. Był to dziesiąty turniej w historii ale pierwszy o nowe trofeum.
Zjechały się cztery dryżyny:
I - Jamaica Długie (Tomasz Moskal, Ariel Łonyszyn, Damian Osiak, Łukasz Kuca, Paweł Polechoński, Paweł Bajda)
II - Za Szybcy Za Wściekli Długie (Oskar Walkiewicz, Bartek Walkiewicz, Dawid Walkiewicz, Sylwester Dębiński, Kamil Dębiński, Czarek Walkiewicz, Piotr Zmelonek)
III - Kultywator Biała (Rymarkiewicz Paweł, Małkowski Mateusz, Szabat Wojtek, Pawlak Michał, Jasiński Bartek, Szramowiat Radek)
IV - Gryf Długie (Łonyszyn Arek, Damian Machlanski, Adam Szramowiat, Daniel Dębiński, Bartek Puławski, Paweł Kruk).
Jeden mecz trwał 30 min. ( 2razy po 15 min.). Mecze odbywały się na dwóch boiskach. Tak naprawdę na tym turnieju były mocne tylko dwie drużyny; Jamaica i Szybcy. Jamaica to była bardzo dobrze wyszkolona drużyna, złożona z zawodników o wysokich predyspozycjach. Szybcy byli dobrzy ale od Jamaici odstawali.
Pierwszym meczem turnieju był: Szybcy - Biała. Szybcy przeważali i zdobyli gola, Biała dobrze się broniła, wyprowadzała kontry i wyrównała przed przerwą. W drugiej połowie gra wyglądała tak samo z tym że w końcówce spotkania, Biała osłabła i straciła dwa gole. Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Szybkich. W rzeczywistości wynik nie oddaje prawdy, Biała (debiutant w Pucharze Długiego) zasługiwała na remis.
Kolejny mecz: Jamaica - Gryf, Jamaica w pierwszej połowie przycisła rywala i strzeliła 3 gole, mecz skończył się wynikiem 4-0. Gryf nawiązał w tym spotkaniu walkę ale nie została ona uwidoczniona.
Mecz Jamaica - Szybcy to było starcie tytanów i mecz rozstrzygający. Ale Jamaica pokazała że to ona rządzi na tym turnieju. W pierwszej połowie Jamaica strzeliła 2 gole, w drugiej połowie dołożyła trzeciego. Mecz był równy ale Jamaica była bardziej skuteczna. Szybcy byli właściwie bezskuteczni, mieli 100% okazje ale nie potrafili ich wykorzystać. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla Jamaici.
Mecz Biała - Gryf był pojedynkiem słabeuszy, ale walczących do upadłego. W drugiej połowie Gryf strzelił gola i dzięki temu zdobył na tym turnieju 3 miejsce.
Ostatnia kolejka to grad goli i pogromy: Szybcy rozbili Gryfa 8-0 a Jamaica - Białą 9-2, obie drużyny przegrane walczyły do końca bardzo ambitnie.

HISTORIA TURNIEJÓW

Z początkiem wakacji 2006 roku zaczeły się odbywać turnieje piłki nożnej o puchar Długiego.
Uczestniszą w nich drużyny 5 osobowe, a podczas ostatniego(dziewiątego) 6 osobowe.
Wymiary boisk: 25 na 50 metrów ( podczas pierwszej imprezy 25 na 33 metry. Wymiary bramek: 2 na 3 metra.

Zwycięska drużyna otrzymuje trofeum: tytułowy Puchar Długiego, który jest przechodni
- po pewnym czasie kapitan zwycięsców oddaje puchar by mógł być rozegrany kolejny turniej.
W zabawie uczestniczą również drużyny z poza Długiego i odnoszą zwycięstwa a w rezultacie puchar opuszcza naszą miejscowość.
W 2007 roku wzięły z nas przykład inne wioski. Turnieje organizowały Starzyce i Brody.
Wszyscy zwycięzcy z 2007 roku wezmą udział w turnieju o Puchar Zdobywców Pucharów.

System rozgrywania i czas jednego meczu uzależniony jest od frekwencji i umowy.
Mecze trwają 10, 15, 20 minut. Czasami zwycięscy wyłaniani są w finale a czasami bez finału (drużyna z najwiękżą liczbą punktów (3 za zwycięstwo, 1 za remis i 0 za przegraną)).
Pierwszy turniej: 9/7/2006r
Miejsca
1.Bosmany Długie
2.Gryf Długie
3.Jamaica Długie
4.Mietki i Tomki Długie
Mecz na szczycie (w trakcie grupy, zamiast finału): Bosmany Długie 2-0 Gryf Długie.

7.Lodołamacz Lutkowo
Mecz na szczycie (w trakcie grupy, zamiast finału): Blokersi Długie 2-0 Gryf Długie.

Mecz o 3 miejsce:
Jamaica Długie 3 : 0 Siekierezada Linówko (Walkower)
Finał :
Bosmany Długie 1 : 1 Start Starzyce Karne: 3 :2.

Mecz na szczycie (w trakcie grupy, zamiast finału):
Bosmany Długie 2-2 Za szybcy za wściekli Długie (Bosmany wcześniej zdobyli więcej punktów)

4.Blokersi Długie
Mecz na szczycie ( w trakcie grupy, zamiast finału): Start Starzyce 2-0 Bosmany Długie.
Zwycięzca turnieju: Start Starzyce
Ósmy turniej: 10/6/2007r

Miejsca
1.Start Starzyce
3.Młodziki Starzyse
4.Lodołamacz Lutkowo
Mecz na szczycie (w trakcie grupy, zamiast finału): Start Starzyce 4-0 Gryf Długie.

Najlepsze mecze z wszystkich turniejów :
Gryf Długie 1-0 Tadki Długie ( mecz w w grupie na drugim turnieju)
Bosmany Długie 1-1 Start Starzyce i karne 3-2 ( Finał na trzecim turnieju)
Lodołamacz Lutkowo 4-2 Start Starzyce ( Finał na czwartym turnieju)
Start Starzyce 3-1 Smakosze Długie ( Finał na dziewiątym turnieju)
W organizowaniu turniejów pomagało mi wiele osób za co bardzo dziękuję, a w szczególności: