Kolędnicy w Długiem zebrali 400 zł na kościół

Dnia 6. stycznia br. (Święto Trzech Króli), w godzinach wieczornych w naszej wsi pojawili się kolędnicy, którzy ze śpiewem na ustach odwiedzali mieszkańców Długiego, życząc im wszystkiego najlepszego na nowy, 2012 rok. Pomysłodawcami kolędowania byli: Marek Łapot, Michał Palczak oraz Jacek Majsakowski.

Kolędnicy: Marek Łapot - śmierć, Michał Palczak - diabeł, Arek Łonyszyn - Żyd, Wojtek Majsakowski - p.o. trzech króli

Charakteryzatorka: Sylwia Majsakowska

Wsparcie techniczne: Jacek Majsakowski

Jestem pewien, że mogę w imieniu mieszkańców serdecznie podziękować, zwłaszcza pomysłodawcom, a także kolędnikom i osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły. Jako jeden z kolędników, dziękuję wszystkim tym, których odwiedziliśmy za przemiłą atmosferę i pozytywne reakcje oraz przepraszam tych, do których nie zdążyliśmy dojść, a którzy być może nas oczekiwali.
Dla informacji przekażę, iż pieniądze które zebraliśmy, a była to suma w wysokości prawie 400 złotych, zostaną przeznaczone na kościół w Długiem.


relacja Wojtek Majsakowski

 

Add comment


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
524
1575
8673
30789
1464350
2022-05-20
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top