Jamaica Długie zdobywcą Pucharu Długiego 2012

Na turniej o Puchar Długiego w piłce nożnej, 15/07/2012 r. przybyły cztery drużyny: Jamaica Długie, Blokersi Długie, Topol Starzyce i SKS Bród. Ostatnia z ekip miała drobne spóźnienie, jednak było ono nieznaczne. Z zaproszonych miejscowości nie przybyła drużyna z Kamiennego Mostu.

Zwycięzca meczu otrzymywał 3 punkty. Za remis drużyna otrzymywała 1 punkt. Za przegraną 0 punktów. Wygrać miała ekipa, która zdobędzie najwięcej punktów. W przypadku posiadania takiej samej ilości punktów przez kilka drużyn liczył się stosunek bramek straconych do zdobytych. Każdy mecz trwał 30 minut (jedna połowa 15 minut).

Puchar Długiego

Przyjazd kibiców i zawodników

Pierwszy mecz w turnieju rozegrał się pomiędzy Topolem a Blokersami. Drużyna ze Starzyc jak zwykle okazała się bardzo mocną ekipą. Po pierwszej połowie Topol prowadził 3:0. W drugiej połowie „Starzycaki” przycięli jeszcze bardziej i doprowadzili do wyniku 4:0. Blokersi strzelili jednak honorową bramkę. Przed końcem meczu Topol dołożył jeszcze jednego gola.
Start Starzyce – Blokersi Długie – 5:1

Drugi mecz rozegrał się pomiędzy Jamaicą Długie, a drużyną SKS Bród. Mecz był bardzo wyrównany. Po czasie SKS zaczął przeważać. Chłopaki prezentowali bardzo mądrą i przemyślaną grę. W drugiej połowie Bród strzelił gola i kontrolował grę. Jednak Jamaica nie odpuszczała i doprowadziła do wyrównania.
Jamaica Długie – SKS Bród – 1:1

Po pierwszej kolejce na prowadzenie w tabeli wysunął się Topol Starzyce. Drużyna ta miała na swoim koncie 6 punktów, stosunek bramek: 5-1=4. Na drugim miejscu egzekwo dwie drużyny: Jamaica Długie i SKS Bród. Ich dorobek wynosił po jednym punkcie, stosunek bramek 1-1=0. Ostatnie miejsce należało do Blokersów, którzy mieli zerowy dorobek punktowy ze stosunkiem bramek: 1-5=-4.

Drugą kolejkę turnieju otworzył mecz Topolu Starzyce z SKSem Bród. Mecz był bardzo wyrównany. Trudno było wyłonić drużynę przeważającą. Starzyce w swoim stylu grało bardzo techniczną grę natomiast SKS był niezwykle zgrany. Po pierwszej połowie było 0:0. W drugiej połowie SKS przeprowadził dwie składne akcje i strzelił dwa gole.
SKS Bród – Topol Starzyce – 2:0

SKS Bród -Topol Starzyce

Drugi mecz rozegrali między sobą dwie drużyny z Długiego: Jamaica i Blokersi.

Blokersom długo udawało się grać dobrą piłkę w starciu z Jamaicą, jednak do czasu. Po pierwszej połowie Jamaica prowadziła 2:0 W drugiej części meczu prowadzący strzelili jeszcze cztery gole.
Jamaica Długie – Blokersi Długie – 6:0

Po zakończeniu drugiej kolejki na pierwsze miejsce w tabeli wskoczyła Jamaica Długie. Drużyna ta posiadała 4 punkty i stosunek bramek 7-1=6. Na drugim miejscu znajdował się SKS Bród, który zdobył 4 punkty oraz posiadał stosunek bramkowy: 3-1=2.
Na trzecie miejsce spadł Topol mający nadal 3 punkty i stosunek bramek: 5-3=2. Ostatnie miejsce wciąż okupowali Blokersi. Posiadali zerowy dorobek punktowy i stosunek bramek: 1-11=-10

Ostatnia, rozstrzygająca, kolejka zaczęła się od meczu SKS Bród – Blokersi Długie. Było to spotkanie pełne zwrotów akcji. Już na samym początku meczu Oskar Walkiewicz zdobył bramkę dla Blokersów. Przez większą część pierwszej odsłony meczu SKS nie mógł znaleźć sposobu na, świetnie broniących się Blokersów. Jednak przed upływem pierwszych piętnastu minut, Bród strzelił dwie bramki. Chłopakom z SKSu udało się rozerwać obronę przeciwnika. Na początku drugiej połowy Oskar ponownie znalazł sposób na bramkarza drużyny przeciwnej i mieliśmy wynik 2-2. SKS grając bardzo dobrze przez kolejne minuty strzelił 3 bramki.
SKS Bród – Blokersi Długie – 5:2

SKS Bród - Blokersi Długie

Po meczu SKSu z Blokersami widamo było, że Topol może zająć najwyżej drugie miejsce. Drużyna ta posiadała 3 punkty - natomiast SKS już miał 7. Natomiast Jamaica miała szanse na pierwsze miejsce. Musiała tylko wygrać z Topolem. Wówczas mieliby tyle samo punktów, ale lepszy stosunek bramek. Topol ani myślał się poddać.

Mecz pomiędzy Jamaicą a Topolem był rozstrzygający. Po rozpoczęciu meczu widać było nerwowość w szergach obydwu ekip. Pierwszą bramkę strzelił Topol. Mecz wciąż był wyrównany, jednak drużyna ze Starzyc podwyższyła na 2:0. Topol prezentował trochę większe zgranie i grę techniczną. Doszło do kilku ostrych fauli. Po pierwszej połowie wynik się nie zmienił. Wynik ten bardzo martwił graczy z Długiego. Obserwujący mecz piłkarze z miejscowości Bród byli zadowoleni.
Druga połowa zaczęła się bardzo szybko. Jamaica strzeliła bramkę kontaktową. Coraz bardziej było widać grę siłowa i wolę zwycięstwa Jamaici, która doprowadziła do wyrównania. W międzyczasie dochodziło do ciężkich starć, które podyktowane były także taktyką. W końcu po bardzo wyczerpującej grze Jamaica strzeliła trzeciego gola i wyszła na prowadzenie. Wówczas Topol rzucił się do ataku. Atmosfera była bardzo nerwowa. Mecz był przedłużony gdyż dochodziło do przerw w grze. Jamaice czas leciał bardzo powoli, odwrotnie graczom ze Starzyc. Topol strzelił upragnioną bramkę ale po faulu, który został odgwizdany wcześniej. Ostanie minuty i sekundy charakteryzowały się twardą obroną graczy z Długiego i rozpaczliwymi atakami Topolu. Jamaica groźnie kontrowała. Do końca meczu i turnieju nic się nie zmieniło.
Jamaica Długie – Topol Starzyce – 3:2

I miejsce: Jamaica Długie (7 punktów; stosunek bramek: 10:3=7)
II miejsce: SKS Bród (7 punktów; stosunek bramek: 8:3=5)
III miejsce: Topol Starzyce (3 punkty; stosunek bramek: 7:6=1)
IV miejsce: Blokersi Długie () punktów; stosunek bramek: 3:16)

Jamaica zdobyła Puchar Długiego po raz trzeci.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kacper Gadomski z Jamaici. Kacper mimo swojego młodego wieku grał na równi ze starszymi od siewie zawodnikami. Strzelał bramki, asystował i walczył o piłkę.

Kacper Gadomski - Jamaica Długie

Zwycięska drużyna - Jamaica Długie - po turnieju

Wpis z 20 lipca 2012 r.

Add comment

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.