XXV Targi w Barzkowicach - bardziej gastronomiczne niż rolne ( foto )

W dniach 07-09 września 2012 r. na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbyły się XXV Barzkowickie Targi Rolne AGRO POMERANIA 2012.
Targi w Barzkowicach to największa i najważniejsza wystawa rolnicza w województwie zachodniopomorskim, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Podobnie jak w latach poprzednich na około czterdziestu hektarach barzkowickich pól rozstawiło się wielu wystawców z całej Polski i zagranicy - m.in. producenci sektora przemysłowego i spożywczego, producenci żywności, właściciele gospodarstw ogrodniczych i agroturystycznych oraz liczni hodowcy. Według wstępnych danych ZODR Barzkowice w imprezie wzięło udział ok. 200 tys. osób zwiedzających. Targom towarzyszyły występy kapel ludowych, pokazy pracy sprzętu rolniczego, ptaków hodowlanych, królików, psów myśliwskich i zawody sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kolekcje roślin i kwiatów, które chętnie nabywane były przez uczestników tegorocznych targów.

Podczas XXV Barzkowickich Targów Rolnych „Agro Pomerania 2012” w dniu 9 września 2012r. odbyły się Dożynki Wojewódzkie. W ramach dożynek zorganizowano „Konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” w którym udział wzięły sołectwa z całego województwa. Wieńce oceniane był w dwóch kategoriach „TRADYCYJNY WIENIEC DOŻYNKOWY” ”oraz WIENIEC DOŻYNKOWY – FORMA DOWOLNA” W konkursie zauważyłem z naszej wioski wieniec wykonany przez Pana Adolfa Liska, który przywieźli i zaprezentowali przedstawiciele OSP Długie. Wieniec w napisie na krzyżu nawiązywał do 25 rocznicy Targów w Barzkowicach. Jak się dowiedziałem w rozmowie z Panem Liskiem, był to jego ostatni konkurs, na który wykonywał wieniec.

I miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych zdobyło sołectwo KRZEŚNICA, GM. DĘBNO, POWIAT MYŚLIBORSKI

(reprezentant Województwa Zachodniopomorskiego podczas Dożynek Prezydenckich w Spale)

Poniżej kilka zdjęć z XXV Targów Rolnych w Barzkowicach. Jak widać - targi odwiedziły tłumy ludzi. Problemem było dojechanie do Barzkowic w niedzielne popołudnie. Na drogach dojazdowych do Barzkowic utworzyły się kilkukilometrowe korki. Dla mniej wtajemniczonych osób odnośnie programu targów - wyglądały one jak jarmark gastronomiczno-handlowy.

Wpis z 20 września 2012 r.

 

Add comment


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
411
2038
2449
30385
1642794
2022-08-16
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top