Długie - 2009 r.

Sołectwo Długie w imprezie Chociwelska Wiosna - 2009 - 02.06.2009


W dniach 30/31.05.2009r. odbyła się kolejna impreza 'Chociwelska Wiosna'. W bardzo ciekawym programie promującym wioski naszej gminy zaprezentowało się też nasze sołectwo.W zawodach 'Strong Man' brał udział Tomek Początek, Oskar Walkiewicz i Bartek Walkiewicz Do finałowych rozgrywek przeszedł Tomek , w przeciaganiu samochodu miał najlepszy czas 10.21 a nastepny czas to byl 10.37. Ostatecznie Tomek zajął wysokie 3 miejsce.

W turnieju wiosek i w ogólnej kalsyfikacji Długie zajęło 5 miejsce na 6 wiosek. W zawodach sportowych wiosek udział wzięli z Długiego m.in. Tomek Początek, Wojtek i Irek Majsakowscy, Michał Palczak Pod względem oceny zaprezentowanych wyrobów (jedzenia) Długie było najlepsze.Tekst i Foto: Magda Początek i Małgorzata Jesionowska.Ruszyły prace związane z przebudową drogi w centrum naszej wioski - 16.04.2009


W planach budowy i modernizacji dróg jest przebudowa drogi Chociwel-Suchań , w związku z tym w centrum Długiego powstanie chodnik dla pieszych. Zgromadzono już niezbędne materiały na prace związane z chodnikiem i rozpoczęto jego budowę.

 

Foto: Małgorzata Jesionowska (Majsakowska)

 

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały spotkanie z okazji Dnia Kobiet - 7.03.2009


W sobotę 7.03.2008 r. Panie z naszej wioski, z Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały coroczne spotkanie z okazji Dnia Kobiet.
Panie przygotowały różne pyszne dania. Od godz. 18 tej w pięknej atmosferze, przy cieple kominka w naszej świetlicy, świętowały do późnych godzin nocnych.

 

 

 


Reprezentacja Pań z naszej wioski wzięła też udział w pięknej imprezie z okazji Dnia Kobiet w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu

Rozstrzygnięcie konkursu " Pełne uroku jest miasto i wieś o zmroku" - 20.02.2009

Na sesji Rady Miejskiej w Chociwlu nagrodzono zwycięzców konkursu "Pełne uroku jest miasto i wieś o zmroku" Ocenie podlegał wystrój świąteczny posesji.
Najwyżej oceniono wystrój posesji Państwa Małgorzaty i Tadeusza Babireckich z Chociwla.
Drugie miejsce w tym konkursie zajął z naszej wioski Pan Jarosław Lisek.
GRATULUJEMY NASZEMU KOLEDZE !!
Nagrody wręczyli Burmistrz Chociwla Ewa Ludwińska i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Zych.

A to widok na wystrój posesji Pana Jarosława Liska z Długiego.


Tragiczna śmierć mieszkańców naszej wioski !!! - 11.01.2009

Do tragicznego wypadku doszło o 2 w nocy 11.01.2009 r na drodze między Linówkiem a Długim.
Zginęły dwie osoby. Policjanci będący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierowca opla nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych na drodze i z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn zjechał z drogi na pobocze, gdzie uderzył w przydrożną barierę.
Samochód dachował. W czasie zdarzenia w oplu jechały 4 osoby. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 27-letni kierujący mieszkaniec naszej wioski Krzysztof Halejcio oraz 44-letni pasażer Maniek Zmelonek.
Pozostałe osoby jadące w samochodzie w wieku 17 i 18 lat nie odniosły żadnych obrażeń.
Obecnie policjanci ze stargardzkiej komendy prowadzą czynności zmierzające do ustalenia przyczyn tego tragicznego wypadku.

info z Dziennika Stargardzkiego

Add comment


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
383
2038
2421
30357
1642766
2022-08-16
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top