Długie - 2008 r.

Konkurs na naładniejszą dekoracje posesji - 15.12.2008 r.

W tej sprawie chyba nikt nie ma wątpliwości, że najładniej udekorowana posesja w okresie świąt w Długiem jest u p.Jarka Liska.  

Wkopano odrestaurowany przydrożny krzyż w centrum wioski - 2.10.2008 r.


W czwartek 2.10.2008r. nastąpiło wstawienie odrestaurowanego przydroznego krzyża. Odnowienie go nastąpiło w zakładzie stolarskim u pana Adama Łonyszyna. Inicjatorami tego przedsiewzięcia byli członkowie rady parafialnej

Tekst i foto: Andrzej Puławski 

 


Łatanie dziur drogowych :) -15.07.2008 r.


W Długiem wreszcie dzieje się coś pozytywnego. Remontowana jest droga, a dokładniej łatane w niej dziury.
Od dłuższego czasu wyrwy w drodze skutecznie uniemożliwiają kierowcom bezpieczną i wygodną jazdę. Miejmy nadzieje, że po tych pracach wszystkie drogowe niedogodności zostaną wyeliminowane.

Tekst i foto: Andrzej Puławski.

 


Wymiana przydrożnego krzyża w centrum wioski - 12.07.2008 r.


W naszej miejscowości realizowana jest wymiana przydrożnego krzyża. W zawiązku z tym stary został wykopany. U jego podnóża odnaleziono dwie butelki, każda z nich zawierała kartki papieru z podpisami mieszkańców.
Pierwsza (starsza) zakopana została 22 czerwca 1946 roku, jest bardzo zniszczona i ciężko odczytać wszystkie podpisy. Druga butelka pochodzi z późniejszego okresu kiedy krzyż był skracany.
Obydwa znaleziska są cennymi pamiątkami dla mieszkańców Długiego.

Tekst i foto: Andrzej Puławski.


 

 


Ograniczenie połączeń komunikacyjnych oferowanych przez PKS i likwidacja kursowania BUS-ów przez DŁUGIE  - 1.07.2008

Chciałbym zawsze umieszczać na naszej stronie dobre, ciekawe wiadomości z naszej wioski. Niestety tak nie zawsze jest.
Jak wszyscy dobrze pamiętacie, niedawno w październiku 2007 roku została uruchomiona linia BUS. Dzięki niej mieszkańcy zyskali mozliwość nowych połączeń do Stargardu Szcz. , Chociwla , Ińska. Z bliżej mi nie znanych powodów połączenia BUS zostały zlikwidowane - nie kursują tzw. BUS-y przez Długie.

Jednak to nie koniec nieszczęść związanych z komunikacją !
PKS Stargard Szcz. ograniczył znacznie kursowanie autobusów - chodzi tutaj szczególnie o połączenie ranne z godziny 7:39 i południowe o 13:24 do Chociwla , oraz autobus z godziny 11:45 z Chociwla do Stargardu Szcz. kursujący przez Długie.

Chociwel jest naszym miastem gminnym i wielu mieszkanców ma tam do załatwienia rózne sprawy - Ośrodek Służby Zdrowia , APTEKA ,poczta, bank, sprawy w Urzędzie Miejskim ,w Domu Pomocy Społecznej.
Jednocześnie te połączenia były skomunikowane z kursującymi przez Chociwel autobusami i pociągami ze Stargardem Szcz. i Szczecinem !!!
Widocznie w okresie kursowania BUS-ów zmniejszyła się liczba pasażerów korzystających z PKS-u i ta firma postanowiła ograniczyć swoje kursy nie przewidując, że BUS-y zostaną zlikwidowane.
W wyniku tych działań konkurencyjnych obu firm !! ucierpieli na tym mieszkańcy i to Ci najbiedniejsi - często schorowani, którzy nie posiadają własnych samochodów i byli i są skazani na komunikację publiczną.

Apeluję by złożyć pisemny wniosek do firmy PKS Stargard Szcz. z opinią np Rady Sołeckiej , Sołtysa , Burmistrzowej - o rozważenie ponownego przywrócenia tych połączeń ,o których wspomniałem!

Mieszkańcy naszej wioski wzieli udział w 'Chociwelskiej Wiośnie'  - 31.05 - 1.06.2008 r.


W dniach 31maja i 1 czerwca odbyła się 'Chociwelska Wiosna'. W niedzielę odbyły się prezentacje wsi i zawody.Nasze Panie z koła gospodyń wiejskich zorganizowały stoisko z przysmakami.
W turnieju wsi nasza reprezentacja zajęła IV miejsce. Tworzyli ją: Paweł Polechoński, Wojciech Majsakowski, Bartłomiej i Andrzej Puławscy oraz Tomasz Moskal. W zawodach "STRONG MAN" brało udział 3 reprezentantów naszej wsi: Michał Palczak, Dawid i Oskar Walkiewiczowie. Tylko Oskarowi udało się zająć premiowane 3 miejsce na podium.

Tekst i foto: Andrzej Puławski.


 

Remont posadzki w wejściu do kościoła w dzwonnicy - 04.05.2008 r

 W dzwonnicy naszego kościoła prawie na ukończeniu jest remont posadzki.Część funduszy pochodzi ze sprzedaży wypieków, część ofiarowali mieszkańcy. Kafelki ułożył Mirek Pestrak.

 


Przy kościele zamontowana została tablica z krótką informacja o naszej wiosce - 30.04.2008 r.

W środę 30 kwietnia 2008r. przy kościele w Długiem została umieszczona tablica z krótkim zarysem historii Długiego i Kościoła. Tablica jest ładna i dobrze się prezentuje.

Tekst i info: Andrzej Puławski.

 


Kolejne zebranie wiejskie - temat "Propozycje zmian we wsi"  - 22.04.2008 r.

We wtorek 22.04.2008 r. odbyło się kolejne spotkanie dotyczące rozwoju Długiego. Wszystkie pomysły zostały dokładnie przeanalizowane. Pomysły na ulepszenie naszej wioski zaczeły nabierać realnych kształtów. Jednak projekt nie został jeszcze ukończony, jego treść może ulec rozszerzeniu

Tekst: Andrzej Puławski.

 

 


Zebranie wiejskie - temat "Propozycje zmian we wsi" - 17.04.2008 r

W czwartek dnia 17.04.2008 w świetlicy odbyło się zebranie wiejskie. Problemem zebrania było zapoznanie się z projektem odnowy wsi.

Było to zebranie wstępne, na którym mieszkańcy przedstawiali swoje pomysły. W najbliższym czasie odbyć się ma kolejne spotkanie, mające na celu przelanie najlepszych pomysłów na papier.

Tekst: Wojciech Majsakowski.

 


Zmiany w na terenie wioski Długie - 2.03.2008 r.

W dniach 1-2.03.2008 odwiedziłem naszą wioskę i zaobserwowałem kilka pozytywnych zmian.
Kupiono część budynku po siedzibie byłej  szkoły podstawowej. Jak wszyscy pamiętają - nie można było kilka lat znaleźć kupca na nią. Wynikało to z bardzo nielogicznego podziału budynku i w efekcie niemożliwości sprzedania go w całości. Na zdjęciu widzimy pojazd nowego właściciela :)

 


W trakcie zaawansowanej budowy jest kolejny nowy dom jednorodzinny. Budowa jest prowadzona przy ulicy w kierunku Lutkowa, na dawnej działce państwa Prościaków.

 


Zakończona została budowa wieży przekaźnikowej dla sieci telefonii komórkowej.Przypomnę, że budowę rozpoczęto w październiku  2007 r.


 


Zebranie wiejskie z panią burmistrz Ewą Ludwińską - 12.02.2008 r.

Dnia 12 Lutego 2008 roku w świetlicy odbyło się zebranie. Na zebraniu była obecna pani burmistrz Ewa Ludwińska.
Na tym zgromadzeniu przedstawiono raport wydarzeń na terenie gminy w ubiegłym roku oraz zostały poruszone sprawy bezpośrednio dotyczące naszej wioski min. świetlicy dla młodzieży, stanu dróg, boiska, losów budyku po szkole. Dyskusje były wyczerpujące, a atmosfera niekiedy napięta, wszystkie uwagi zostały zebrane przez urzędników choć ich poglądy w niektórych kwestiach były inne niż mieszkańców.

relacja Andrzej Puławski
zdjęcia ze spotkania Wojciech Majsakowski 

 


Jasełka w Długiem - 18.01.2008 r.

W Piątek 18.01.2008r. o godzinie 16:00 odbyły się jasełka, ich organizatorem było Srodowiskowe Ognisko Wychowawcze w Długiem. W jasełkach występowały dzieci z Długiego przebrane w stosowne stroje. Na przedstawienie zostali zaproszeni mieszkańcy naszej wsi i pracownicy gminy. Po spektaklu goście, a w szczególności dzieci zostali zaproszeni na poczęstunek. Podczas imprezy panowała bardzo miła atmosfera.


Pogotowie ratunkowe w Chociwlu - 17.01.2008 r.

Nowy posterunek Pogotowia Ratunkowego otwarto dziś w Chociwlu. Ratownicy medyczni będą pełnić dyżur przez 24 godziny na dobę. Karetka będzie stacjonowała w Chociwlu przy hali widowiskowo – sportowej. Gmina zapewniła ratownikom w pełni wyposażone pomieszczenia socjalne z zapleczem sanitarnym.

Burmistrz miasta Ewa Ludwińska nie kryje swojej radości.
- Bardzo zależało nam na tym, aby posterunek się pojawił - mówi. Ratownicy medyczni będą obsługiwali przede wszystkim bardzo obciążoną drogę nr 20, którą szczególnie latem, jedzie bardzo wielu szczecinian na Pojezierze Drawskie. Do tej pory przy jakimkolwiek wypadku trzeba było czekać na karetkę z Łobza czy Stargardu. Teraz czas interwencji znacznie się skróci.

W uroczystości uczestniczył między innymi Komendant Gminny OSP- Adolf Lisek z naszej wioski.
Add comment


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
2276
1855
2276
58323
1186067
2022-01-24
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top