Festyn dożynkowy - udana impreza plenerowa w Długiem

17 września 2011 roku w Długiem odbyły się Dożynki. Nie dysponując tak jak wioski z innych gmin budżetem finansowym na takie imprezy, organizatorzy festynu w Długiem - Pani Sołtys, Rada Sołecka , Koło Gospodyń Wiejskich wraz z wieloma zaangażowanymi mieszkańcami wioski zorganizowali udane obchody święta plonów.
Wszystko rozpoczęło się o godz.16:00, od uroczystej Mszy Św. , którą odprawił ksiądz proboszcz Parafi Długie.

Przedstawiciele mieszkańców przynieśli poświęcić wieniec dożynkowy, wykonany przez Pana Adolfa Liska. Wieniec ten w konkursie, zorganizowanym w czasie obchodów Gminnych Dożynek w Chociwlu zajął I miejsce. Na zakończenie Mszy Św. podziękowania rolnikom i mieszkańcom złożyła Pani Burmistrz Gminy Chociwel Ewa Ludwińska i wraz z Panem Adamem Kucą podzielili się chlebem dożynkowym z uczestnikami Mszy Św.

Z kościoła na plac obchodów festynu, wyruszył korowód dożynkowy, prowadzony przez zespół ludowy Wesołe Gospodnynie z Dobrej.

 

Krótki filmik

Przygotowania placu dożynkowego


Na placu zaproszonych gości i wszystkich uczestników przywitał prowadzący całą imprezę Wojciech Majsakowski. Po nim głos zabrała Pani Burmistrz. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla uczestników pyszną zupkę oraz obficie zaopatrzony bufet z własnych wyrobów. Były też dwa stoiska z loterią, prowadzone przez firmę Oriflame i przez panie z Koła Gospodyń.
Zaproszony zespół Wesołe Gospodynie zagrał koncert muzyki ludowej. O godzinie 18 tej. odbyły się trzy konkursy dożynkowe. Dla mężczyzn - rzut na odległość sprasowanym snopkiem słomy , dla kobiet - obieranie na czas jabłka i trzeci konkurs drużynowy w biegu z dyniami. Po godznie 19 tej. rozpoczęła się zabawa dożynkowa przy muzyce na żywo.
Organizatorom jak i uczestnikom dopisała pogoda. Ja osobiście nie pamiętam tak udanych imprez w Długiem i tak dobrze zorganizowanych jak te dwie w tym roku - Dni Strażaka i Dożynki. Gratuluję organizatorom.


Występ kapeli Wesołe Gospodynie

"Pełna ekologia" - segregacja śmieci po imprezie - Jurand :)

 

 

Add comment


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
484
1575
8633
30749
1464310
2022-05-20
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top